Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.mirabilis.ten-ksiaze.olsztyn.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.praesidium.ten-ksiaze.olsztyn.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.verbis.ten-ksiaze.olsztyn.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Corredor_(fútbol_americano) Derechos_del_nino_y_niña Dakimakura Curro Crataegus_laevigata_subsp._walokochiana Alianza_Foral_Navarra Echinocereus_grandis Cuerno_del_invierno Deep_Throat_(The_X-Files) Discografia_de_Roisín_Murphy Dans. Discografía_de_Tiësto Amena Coreografiar Diego_López_de_Zúniga Desintegracion_audiactiva De_Nachtwacht Cycnoches_stenodactylon Copernicia_nana Dormir_al_sol Diamond_(Louisiana) Distrito_Escolar_Independiente_de_Pasadena Copa_ACLAV Aleuroclava_selvakumarani Danilo_Blanuša Dirección_MAC Crucifera_armoracia Doble_penetración Cuts_Like_a_Knife_(cancion) Cálculo_(Derivadas_y_diferenciacion) Diego_Pérez_(deportista) Dialogos_de_paz_en_Tlaxcala Algebra_abstracta Ana_Leopoldovna_de_Mecklenburg-Schwerin All_I_Wanna_Do_(Canción_de_Danni_Minogue) Cruz_Laureada_de_San_Fernando Corchorus_olitorius Alfeu_de_freitas Dionisio_macías Distrito_de_San_Mateo_de_Otao Distrito_de_Llapa Corbeta_Infanta_Cristina David_Juncá_Reñé Dust_(desambiguación) DDB Copa_norirlandesa_de_fútbol Decimoquinta_Enmienda_a_la_Constitución_de_los_Estados_Unidos Alejandro_Lipschutz Despotas_ilustrados Distrito_de_Etawah Dortmund Crenichthys David_Luque Alice_Bradley_Sheldon Cristian_Suarez

html map