Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://swiat-kobiet.pl/trendy-najmodniejsze-nakrycia-glowy/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://swiat-kobiet.pl/moje-inspiracje-halloween/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://swiat-kobiet.pl/swetry-oversize-najlepszym-wyborem-na-zime/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Football_Club_Ala-Too_Naryn Facultad_de_Humanidades_y_Ciencias_(Universidad_de_la_República) Endosiphon Etiopia_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Barcelona_1992 Francisco_de_Paula_Campá_y_Porta Federico_Riera_Marsa Emil_Forselius Espíritu_de_Dios Florida_Gators Erik_Erikson Estación_Carranza Festival_de_la_Canción_de_Eurovisión_1982 Fort_Chaffee_(Arkansas) Fox_Terrier_de_pelo_liso Embalse_Plover_Cove El_rival_más_débil El_delfin_la_historia_de_un_soñador Estado_de_transicion Fragmento_de_Cuadrato Footwork_Arrows F.C._Suburbano_de_Carabanchel_a_Chamartin_de_la_Rosa El_amuleto_de_samarkanda Expedicion_panhelénica_contra_Esparta Fracción_(desambiguación) Elanio_azul Faro_Magdalena Felipe_de_la_Torre_Arocena Fiorotto Elecciones_Autonomicas_Gallegas_de_2005 Escudo_de_Islas_Marshall El_triomf_de_Tirant El_Kophrah El_caballero_de_la_armadura_oxidada Escuela_de_Viena Expedición_de_Hume_y_Hovell El_Senor_Tomas:_humorista_Tudelano Elecciones_neerlandesas_de_1984_al_Parlamento_Europeo Flora_(botánica) Estadio_Chornomorets El_Mundo_de_los_Espiritus_(Solsticio_de_Invierno,_Parte_1) Emilio_Barrantes Eduardo_Coudet Folledo Elecciones_al_Parlamento_Europeo_en_Portugal_(1999) Francesco_Rosetta El_misántropo Entre_Medias El_Comercio_(España) Ezequiel_Montes Empire_(revista) Francisco_Llobet_(baloncestista) Ermita_de_la_Inmaculada Erich_Schnake Eusebia_y_Carolina Entalpía

html map