Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://mafashion.pl/westwing-homeliving-urzadz-swoje-wnetrza-nie-wychodzac-z-domu/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://mafashion.pl/serwisy-podobne-do-stylowi-pl/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://mafashion.pl/agnieszka-stepyra-nissiax83-o-swoim-stylu-ubierania/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Carpianos Celosia_castrensis Bourg-les-Valence Cantón_de_Bordères-sur-l'Échez CDC Carl-Heinrich_von_Stülpnagel BMW_Sauber_F1.09 Basílica_de_Santa_Maria_della_Salute Carex_binervis_var._alpina Bonifacius_IV Calotriton_arnoldi Blohm_+_voss_bv_144 Badaguas Bromus_preslii Ceilandés Campeonato_Europeo_de_Hockey_sobre_Hierba_Femenino_de_2005 Basilica_de_la_Asuncion_de_Nuestra_Senora_de_Lequeitio Canton_de_Tournon_Saint_Martin Bahía_de_Menai Cantón_de_Esparza Carlos_Fernandez_(Argentina) Camino_de_plata Birch_Lake_(Minnesota) Carex_riabushinskii Bombardeo_de_Santa_Rosa Cassia_longisiliqua Capitulos_de_Hōshin_Engi Banyamulenge Batman_(Nintendo_Entertainment_System) Catedral_de_la_Laguna Bertreville-Saint-Ouen Chamaecyparis_thyoides Carpo Candida_Martínez_López Canovelles_/_Canovellas Billboard_Pop_100 Brett_Gardner Capital_social_(sociología) Buena_suerte_(álbum) Batalla_de_calcidica Bangkok_Dangerous Baliosus_hospes CHIPSat Baréyev CBS_Evening_News Breve_Apostolico Carlos_García_Juliá Caméfita Barrio_del_Progreso Casa_de_la_marquesa Bolas_de_pollo Cayo_Pomponio_Camerino Breathe_(Reprise) Cantabria_(España) Campeonato_Sudamericano_de_Voleibol_Femenino_de_2011

html map