Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.magister.do-kochac.lowicz.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.nihilum.do-kochac.lowicz.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.paena.do-kochac.lowicz.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Bolzano_(desambiguación) Bárbara_Generoso_Honório_de_Queiroz Bill_Fay Beatriz_Ferrari Chamaedorea_lindeniana Buenos_Aires:_Ciudad_Educativa Cecily_von_Ziegesar Birger_Jarl Calendula_microphylla Cervatos_(Cantabria) C_N_Goulimy Bess_Armstrong Challenger_de_Salzburgo Canton_de_Zenica_Doboj Barstow_Freeway Brainiac_(programa_de_TV) Casa_Propia_Entidad_de_Ahorro_y_Prestamo Baronía_de_Cruylles Bloomingdale_(Nueva_York) Carolina_Lezaca BAR_Honda Basílica_de_nuestra_senora_del_pino Buddleja_mendozensis Boina_vasca Bidegoian_(Guipúzcoa) Bulbo_(luz) Catalán_tortosí Campeonato_de_Espana_de_Ciclismo_en_Ruta_2011 Carlos_Antonio_de_Hohenzollern-Sigmaringen C.Jeffrey Carvide Bartas Año_347 Baridinae Blessed_by_a_Broken_Heart Chapmanville_(Virginia_Occidental) Calle_Smith_Novena_Calle_(linea_Culver) Benjamín_Reyes Bioparque_Temaikèn Basílica_de_los_Mártires_de_Uganda Beckett Castillo_de_Serradell Briarcliff_(Arkansas) Bazaar Cadena_de_favores Caldcluvia_paniculata_var._machaena Campelia_boucheana Boeing_B_52H_Stratofortress Cantar_de_Roldán Cervières_(Loira) Basmasura Capilla_Tsurugaoka_Hachiman Barrio_Nuevo_de_San_Clemente_(Granada) Campeonato_Canadiense_de_Futbol Banco_Supervielle

html map