Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.ta-gazeta.elblag.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.amicitia.to-rzucac.ustka.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.baculinum.to-rzucac.ustka.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Moderno_F._C. Icarape Monomma_occidentale Holly_Springs,_Mississippi Horno_de_aire_caliente Hunos Iceland_Express Hemisodon_leonurus INEM_José_Félix_de_Restrepo Modelos_de_ensenanza Artur_Guilherme_Moraes_Gusmão Montalbo_en_Cameros Arədvī_Sūrā_Anāhitā Monasterio_de_San_Tadeo Monolepta_chinkinyui Guerra_anglo_espanola_de_1585_1604 Grillini Mortadelo_y_Filemón_-_Valor_y_._¡al_toro! Hodegetria Halocnemum_caspicum Hipotesis_neurotrófica Aviones_de_reacción Hyptianthera Gudea Gótico_plateresco Guerra_del_Salitre_(México) Historia_de_la_jardinería_en_España Angelino_Soler Asociacion_de_Empresas_Electricas_de_Chile Arbol_de_Chicomecoatl Angel_Rizo Apteria_orobanchoides Mortadelo_y_Filemon_La_crisis_del_golfo Hércules_(Coahuila) Ministerio_de_Trabajo_Empleo_y_Seguridad_Social_de_Argentina Historia_de_la_hacienda_de_lo_Cañas Asociacion_Espanola_de_Normalización_y_Certificación Hieres-sur-Amby Andrea_de'_Mozzi Guillermo_Tovar_de_Teresa HOA HAL_Light_Combat_Helicopter Mosquita_muerta Augustine_Susanne_Brohan Mourède Modelo_de_Piepho Av._Díaz_Vélez Movemento_pola_Base Ministerio_de_Agricultura,_Ganadería,_Pesca_y_Alimentación Guitarra_archtop HDI Gutiferas Mitendarius Andromeda_(mitologia) Haakon_IV_el_Viejo

html map