Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.annus.ten-polozyc.jaworzno.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.baculinum.ten-polozyc.jaworzno.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.ceteris.ten-polozyc.jaworzno.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Bandera_del_estado_bolivariano_de_miranda Bender's_Big_Score Bridgeport_(Wisconsin) Carga_topológica Bernard_de_lacépede Blasco_Ibañez,_Vicente Calle_Alfonso_XII Campeonato_Europeo_de_Patinaje_de_Velocidad_sobre_Hielo_de_2004 Casa_de_Petrović-Njegoš Chacarita_Juniors Caprylamina Bandera_de_Infantería_Ligera_Paracaidista_“Roger_de_Flor”_I Cermeño Bruce_Hornsby_&_the_Range Bahía_de_Arguim Calotipo Campeonato_Sudamericano_de_Rugby_B_2011 Cernay-les-Reims Blue_bird Cachubo Castillo_Velasco Basilica_Menor_de_Nuestra_Senora_de_las_Misericordias Biblioteca_de_la_Universidad_de_Yale Carmen_Losa Barrio_del_Museo Candelon Campeonato_de_lituania_de_ciclismo_en_ruta Castillo_de_San_Cristóbal_(Santa_Cruz_de_Tenerife) Cedeira CASA_C_202 Badoglio Aérospatiale_AS_350_Ecureuil Carles_Grau Bulle_(Doubs) Carl_Jaenisch Años_2870 Casa_del_Lago Blanca_Apilanez Campeonato_colombiano_1991 Campeonato_Mundial_de_Gimnasia_de_2002 Billete_de_Veinte_Quetzales Bola_mortal Capitulos_de_The_O.C. Berou-la-Mulotiere Cascina Carlos_Mesa_Gibert Catalán_de_transición Buckman_(Minnesota) Carabasi Beechcraft_Modelo_33,35_y_36_Bonanza_Debonair Año_civil Califato_Almohade Boim_(Lousada) Bill_simpson_(musico) Boco_II

html map