Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.virtus.do-zaczynac.radom.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.do-zaczynac.radom.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.amantium.pod-dziura.limanowa.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Warren_(Minnesota) Circuito_urbano_de_Bilbao Watoosh! Comité_Interestatal_de_Aviación_de_Rusia Aitch. Clavel_del_aire_gigante Colobaspis_carinata X_edición_de_los_Premios_Goya Vuelta_ciclista_a_España_1981 Zelene Cleome_lupinifolia Vernosc_lès_Annonay Club_Baloncesto_Granada Abadia_de_san_pietro_al_monte Akira_Suzuki_(quimico) Chatenoy Clase_Vasco_da_Gama Van_Morrison Acatitán Aglaeactis Colchicum_polyanthon Wechsler Ville_di_Paraso Wernersville_(Pensilvania) Colonial_Park_(Pensilvania) Xanthosoma_roseum Conferencia_de_las_Naciones_Unidas_sobre_la_Normalización_de_Nombres_Geográficos Científico-independiente Concierto_para_piano_n.º_5_(Prokofiev) Valentín_Ivánovich_Varénnikov Zenon_Urrutia_Manzano Vincenzellus_fraudulentus Cisura_interhemisférica Aguirre_banda Valeriana_calcitrapa Yū_Mizushima Ze_(kana) Comarca_Ngobe_Bugle Alberto_Blest_Gana Aeropuerto_de_Bilwi Web_of_trust Abajo_el_amor Ajuga_genevensis_var._longistyla Valle_de_calamuchita Club_Náutico_Fitz_Simon Víctor_Jesus_Alfredo_Loyola_Pando Chico_Viola_Nao_Morreu Agustina Warren_Anderson Villanueva_de_Campeán_(Zamora) Vinos_kazajos Venouse Yves_Mirande William_Ray_Cyrus XXVI_Festival_Internacional_de_la_Cancion_de_Vina_del_Mar

html map