Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.w-gdyby.kartuzy.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.aetatis.w-gotowac.suwalki.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.bella.w-gotowac.suwalki.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Bienio_rojo Batalla_de_Arsuf Centaurea_leucantha Carbayón_de_Lavandera Centro_Mundial_Baha'í Carlos_Latre Cantón_de_Bordères_Louron Bactridium_cubense Campeonato_Mundial_de_Ciclismo_en_Ruta Balanidae Berwyn_(Nebraska) Beeswax Chaetophractus_villosus Calheta_(Acores_-_freguesia) Ballenas_en_explosion Chapeau_(desambiguación) Boraginella Chamaetaxus_nigra Battletoads_&_double_dragon_the_ultimate_team Bethany_(banda) Bicicleta_Eibarresa_1969 Benito_XVI Buen_Día_Uruguay Canónico_(matemática) Campeonato_de_los_Países_Bajos_de_ajedrez Cantiers Castillo_de_San_Juan Babaroga_(album) Beneditaea Blackboard_Academic_Suite Basanita Cabo_de_Consolación Butea Baldwin_(Luisiana) Betania_(antioquia) Bremenhave Cassie_(álbum) Chalarothyrsus Budva Bucey_en-Othe Baelo_Cluadia Cardápano Canella_obtusifolia BAFTA_al_mejor_maquillaje_y_peluquería Biogeografía_del_Perú Carl_Andreas_Geyer A–Tirador_Laser Cantón_de_La_Mothe-Saint-Héray Cardenal_Bibbiena Bective_Abbey Challenger_de_Cherburgo-Octeville Backstreet's_Back_Behind_The_Scenes Brás_Pires Brothers_Union Carga_de_hundimiento

html map