Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.probando.pod-koniec.ostroleka.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.referendum.pod-koniec.ostroleka.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.pod-koniec.ostroleka.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Lago_Don_Juan Jean_McLean José_Alarcon_Pina Jalear Junta_de_Gobierno_Municipal_de_Valencia Liga_Vencedor Katō_Takaaki Licencia_de_conducción_europea Kábila Kedaranath_(dios) Klemm_L25 Lista_de_estados_de_la_Tierra La_historia_del_señor_Sommer La_Cacha Johann_Stein Laimosemion_uakti Julie_Candeille Lactatio_Bernardi Instituto_Nacional_de_Estadística_Geografía_e_Informatica Iván_Vales_"Ivi" Lilydale Libicosuquido Les_Forges_(Deux-Sevres) Isla_Rusnė Julio_Aumente_Martínez_Rücker Kyal_Marsh La_niña_de_los_fosforos Justicia_española José_Sarukhan_Kermez Kurunegala Lev_Ivanov Japonitata_nigriceps Le_Hamel Joaquin_Rodriguez_Ortega Jose_Angel_Pérez_Cebrian Jose_Maria_Queipo_de_Llano_conde_de_Toreno Jardín_botánico_de_Hamilton Lenguas_indigenas_de_Mexico Joan_Miro_i_Ferrà Las_virtudes_cardinales José_Veras Lechazo Larissa_Kabakova Jacinto_de_Salamanca Juguete_comico-lirico Ipomoea_oligantha Letterbomb Lisbon Las_Aventuras_de_Jimmy_Neutron_El_Nino_Genio Lewisville_(Idaho) Isla_de_Ro La_profesion_de_la_Senora_Warren Lasiancistrus_maracaiboensis Linea_32_(San_Juan) Las_fantasticas

html map