Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.cruce.pod-rozumiec.swidnica.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.disjecta.pod-rozumiec.swidnica.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.gloriam.pod-rozumiec.swidnica.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Jardín_Botánico_de_Chicago Karajan J_ok'el José_Luis_Morán Instituto_de_Arte_Cinematográfico_de_Avellaneda_(IDAC) Jalid_Sheij_Mohamed Jakub_Bart_Ćisinski Jiang_Zemín Les_feuilles_mortes Juan_caro Instituto_Tecnológico_de_Huejutla Juan_de_Alfaro_y_Gómez Lago_Sariqamish Les_Avenières Jimenez_Orge Lenguas_frisonas La_Grande_Danse_Macabre Jordi_Teixidor_de_Otto Jean_Démosthène_Dugourc Lago_Kulul Isla_Umboi Lannédern La_dama_de_picas_(opera) La_Tienda_en_Casa José_Gregorio_Calderón Isla_de_Vukovar Katja_Ebstein Lingüistica_aplicada José_Yanguas_y_Miranda Jesus_García_Ariño Jorge_Raúl_Solari Kincaid_(Illinois) Laguna_El_Junco Jotamario_Arbelaez Linières_Bouton Lamberto_Bava Kawasaki_Ki_61_Hien Ivanhoe_(Virginia) Litoria_congenita Juan_Francisco_Marco_Catalán Ken_Sears Instituto_Nacional_de_Estadística_e_Informatica_del_Perú Ley_Orgánica_1/2004_de_Medidas_de_Proteccion_Integral_contra_la_Violencia_de_Género Jose_Luis_Astiazarán Lespingola Jackson_Mississippi Jardin_zoologico_de_Kosice Kaspars_Bērziņš José_Víctor_Campos_Guinot José_Antonio_Ochaíta Jose_Antonio_Pinto Jugador_crítico Jaime_de_Borbón_y_Borbón Instituto_Tecnico_Central_La_Salle Jardín_Botánico_de_la_Universidad_de_Roma_Tor_Vergata

html map